Везенков игра 4 минути при успеха на Барселона над ЦСКА (Москва) в Евролигата

В другата среща от групата Реал Мадрид (Испания) победи като гост Жалгирис (Литва) с 90:75

Испанският вицешампион Барселона победи гостуващия ЦСКА Москва (Русия) със 100:98 (21:24, 26:14, 13:26, 25:21, 15:13) след продължение в среща от група "F" на втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 85:85. Българският национал Александър Везенков игра 4 минути за домакините, в които записа 1 борба. Барселона заема пето място в класирането с 5 победи и 5 загуби, а ЦСКА Москва е лидер в групата с баланс от 7-3, колкото има и Лаборал Куча (Испания).

Джъстин Долман се превърна в герой за домакините, след като вкара 5 точки в последните 4.4 секунди на продължението. Американецът изравни с тройка 98:98, а 1.5 секунди преди сирената с нов кош донесе успеха на Барселона. Барселона водеше с 47:38 точки на почивката, но гостите обърнаха и пет минути преди края имаха аванс от 79:70. Томаш Саторански прати мача в продължение, след като с два наказателни удара изравни за Барселона 85:85. В добавеното време гостите от Москва поведоха с 95:91 и 98:95 преди Долман да отбележи пет точки и да донесе победата на каталунците.

За Барселона Анте Томич реализира 21 точки, а 19 точки добави Томаш Саторански. Джъстин Долман завърши с 12 точки и 10 борби. Стратос Перпероглу записа 15 точки, а Хуан Карлос Наваро - 11. За гостите се отличи Нандо де Коло с рекордните за кариерата си 30 точки, 7 борби и 3 асистенции, а 23 точки, 8 борби и 6 асистенции добави Милош Теодосич.

"Невероятен мач. Много красив за феновете. Щастливи сме от тази победа", каза след двубоя старши треньорът на каталунците Шави Паскуал.

В другата среща от групата Реал Мадрид (Испания) победи като гост Жалгирис (Литва) с 90:75 (13:17, 26:24, 23:12, 28:22). Реал е на трето място в класирането с 6 победи и 4 загуби, а Жалгирис на последната осма позиция с баланс 2-8. Андрес Ночиони завърши с 22 точки и 7 борби за испанския тим. Кей Си Ривърс добави 14 точки, а Фелипе Рейес се отчете с 10 точки и 8 борби. Паулиус Янкунас бе най-резултатен за Жалгирис с 21 точки и 8 борби.

В група "Е" в дербито между два отбора от Турция Анадолу Ефес победи Дарюшшафака със 72:68 (13:15, 21:11, 21:24, 17:18).
Тома Юртел отбеляза 21 точки и спечели 5 борби за Анадолу Ефес. Джейсън Грейнджър добави 14 точки, а Чеди Осман завърши с 13 точки и 6 борби. Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Дарушафака със 17 точки. Реджи Рединг записа 12 и 7 борби.

Цървена звезда (Сърбия) надделя над Панатинайкос (Гърция) с 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25). Терънс Кинси се отчете с 19 точки и 4 борби за Цървена звезда. Киунси Милър добави 16 точки. Елиът Уилямс наниза 17 точки за Панатинайкос, а Мирослав Радулица приключи с 11 точки и 7 борби.