Дъщерята на Милен Радуканов спечели бронз в многобоя на турнир в Лисабон

Боряна Калейн е четвърта

Дъщерята на бившия треньор на ЦСКА и Славия Милен Радуканов - Мадлен Радуканова спечели бронзов медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика, съпътстващ Световна купа в португалския град Лисабон. Радуканова събра сбор от четирите изпълнение 66.350 точки.

Другата българка Боряна Калейн е четвърта в многобоя със сбор от 65.450 точки. Победителка стана рускинята Дина Аверина със 72.750 точки, а втора е Мария Трубач (Беларус) с 67.000 точки.

Боряна Калейн и Мадлен Радуканова ще участват на финалите на всичките четири уреда. Двете още вчера си осигуриха място на финалите на обръч и топка, а днес се класираха и за тези на бухалки и лента.

Мадлен Радуканова изигра много добре съчетанията си и получи оценки от 16.850 точки на бухалки и 16.750 точки на лента. Боряна Калейн беше оценена с 15.750 точки на бухалки и 16.100 точки на лента. Финалите на отделните уреди при жените по програма са в събота.

Късно снощи завършиха квалификациите при девойките на въже и обръч. Галатея Герова има оценки от 14.550 точки на обръч и 15.150 точки на въже. Полина Иванова получи 15.150 точки на въже, а Елизабет Йовчева има 14.450 точки на обръч. Квалификациите на топка и бухалки са в петък.