Без изненада: ЦСКА би Велбъжд на „Осогово” за първи път от 1997 г. (ВИДЕО)

„Червените” продължиха победната си серия след 3:0 в Кюстендил

ЦСКА постигна поредната си победа в Югозападната В група. „Червените” се наложиха над Велбъжд с 3:0 в среща от 22-ия кръг на първенство във второто си гостуване през този сезон.

За последно тези два съперника се изправиха един срещу друг на стадион „Осогово” през 1997 г. Тогава ЦСКА победи с 2:1.

Двубоят се проведе пред близо 5000 зрилети.

Николай Цветков откри резултата в 38-ата минута. Той отправи плътен диагонален удар и не остави шансове на вратаря Кирилов.

Останалите две попадения за „армейците” реализира нападателят Костадин Хазуров. Той откри головата си сметка в 47-ата минута. Самир Аясс шутира силно от дистанция, стражът на домакините не се намеси добре и при добавката Хазуров не сгреши.

Две минути по-късно отново Коце Хазуров отбеляза за 3:0 и окончателно уби интригата. Таранът се разписа от три метра, след асистенция на Момчил Цветанов.

Състави на двата отбора:

Велбъжд: Кирилов, Стойнев, Велинов, Здравков, Йовчев, Димитров, Пенков, Стоянов, Атанасов, Мицов, Кисьов

ЦСКА: Колев, Динчев, Чорбаджийски, Цветанов, Й. Иорданов, Аясс, Витанов (46-Александров), Кикарин, Райчев, Цветков, Хазуров