Турция победи с 2:1 Швеция в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дженк Тосун отбеляза двата гола за южните ни съседи, а за шведите се разписа Андреас Гранквист.

Турция победи с 2:1 Швеция в контрола изпълнена със страхотен заряд и динамичен футбол. Домакините започнаха по-активно срещата, като създадоха няколко опасни ситуации още в първата четвърт на двубоя. Големият отсъстващ за северняците бе суперзвездата на отбора Златан Ибрахимович.

Още в 9-ата минута Арда Туран стреля над вратата на Швеция. Малко по-късно и Топал стреля неточно. Шведите, които играха предимно с резервните си състезатели отвърнаха с удар на Маркус Берг, който се оказа в ръцете на вратаря на домакините.

Домакините откриха резултата с попадение на Дженк Тосун в 34-ата минута, който беше изведен очи в очи с Олсен и успя да го матира. В 73-ата минута Гранквист успя да изравни резултата за 1:1.

Все пак Турция стигна до успеха с второто попадение в двубоя на Дженк Тосун в 81-ата минута на срещата.