3. Десетима от Атлетико си осигуриха финал в ЛЕ с минимална победа на „Местая” (видео)

Адриано заби единствения гол за историческия успех над Валенсия

Първият победител в настоящия формат на турнира Лига Европа – Атлетико (Мадрид), се класира за финала на тазгодишното издание на надпреварата, след като спечели минимално визитата си на Валенсия и така продължава напред с общ резултат 5:2.

„Дюшекчиите”, които никога в своята история не бяха надделявали при гостуване на друг испански тим в европейските клубни турнири, приключиха двубоя с човек по-малко, но въпреки това си гарантираха място в решителния двубой за турнира в Румъния след две седмици.

След първия дуел в Мадрид, приключил с истинско голово шоу и успех с 4:2 за столичани, се очакваше наставникът на „прилепите” Унай Емери да заложи на по-офанзивна схема на игра, но вместо това той предпочете да започне със само един изявен нападател, в лицето на Роберто Солдадо.

Гостите също стартираха с единак в предни позиции – колумбиецът Фалкао, който има 10 попадения този сезон и е на трето място във вечната ранглиста на реализаторите в турнира.

Единственото попадение в срещата обаче бе дело на друг стрелец, който не спира да бележи в Лига Европа – Адриано.

Испанският младежки национал смълча по-голямата част от 35-те хиляди зрители, изпълнили до краен предел стадион „Местая”, в 60-ата минута.

Тогава той реализира осмото си попадение в турнира, разписвайки се след пас на Диего и така на практика предреши крайния победител от сблъсъка.

Минута по-рано той приключи преждевременно за халфа на домакините Серхио Каналес, който се контузи и бе заменен, а 11 минути преди края на редовните 90 португалският опорен халф на гостите Тиаго Мендес бе пратен под душовете с директен червен картон, коствал му и участието във финала на девети май.

Капитанът на гостите изпусна нервите си при масово спречкване на терена между футболисти на двата тима и удари без топка съперников състезател, заради което трябваше да напусне терена.

В него, съперник на „дюшекчиите” в румънската столица Букурещ, ще бъде друг испански състав – Атлетик (Билбао), отстранил португалския Спортинг (Лисабон) с общ резултат 4:3.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)