Гол зад центъра не стигна на ЮАР да бие Камерун

Южноафриканците повеждаха два пъти, но накрая завършиха 2:2 и нямат победа в квалификациите за Купата на Африка

ЮАР изпусна аванса на два пъти и след 2:2 като гост на Камерун не успя да запише първия си успех в квалификациите за Купата на Африка през 2017 година.

Дербито в група М предложи оживен старт с работа и за двамата вратари. В 17-ата минута Токело Рантие настигна извеждащ пас, заобиколи камерунския страж Аембе и вкара с левия крак – 1:0 за Южна Африка.

Вратарят Куне попречи на домакините да изравнят бързо и направи спасяване. Себастиен Сиани обаче превърна надмощието на Камерун в изравнителен гол точно преди почивката с воле извън наказателното поле.

Само пет минути трябваха на „Бафана Бафана” да поведе отново след почивката чрез страхотен далечен шут на Хломпо Кекана, който прехвърли вратаря на Камерун от своята половина на терена.

В 66-ата минута Николас Нкулу изравни за втори път с глава – 2:2.

„Лъвовете” са лидери в групата със 7 точки, Мавритания има 6, а ЮАР остана с 2. Гамбия е на последното място с 1 точка.