2. - Други
  3. Полша зарадва Вроцлав с пет гола във финландската врата (ВИДЕО)

Полша зарадва Вроцлав с пет гола във финландската врата (ВИДЕО)

Нападател на Рен и халф на Верона вкараха по два гола, Левандовски влезе чак след 60-ата минута

Полша прегази Финландия с 5:0 в контролна среща на стадиона във Вроцлав. Победата на „Дружината” изглежда още по-впечатляваща на фона на факта, че голямата им звезда Роберт Левандовски остана резерва и се появи на терена чак в 63-ата минута.

Десният бек Йедрейчик центрира ниско в 18-ата минута и нападателят на Рен Камил Гросицки с хубав нисък удар прати до далечната лява греда за 1:0. Само две минути по-късно Гросицки проби по лявото крило и центрира прострелно, а на втора греда халфът на Верона Павел Вжолек се разписа отблизо – 2:0.

В 32-ата минута Вжолек нахлу отдясно и подаде на Старцински на границата на наказателното поле, той се завъртя около оста си и оплете красиво в левия ъгъл с вътрешен фалц за класическото 3:0.

Точно в средата на втората част атака отдясно доведе до нисък пас пред вратата, защитник опита да изчисти, но топката стигна до краката на Вжолек, който прати в празната врата с втория си гол – 4:0.

5 минути преди края Саломон пусна дълъг пас зад защитата за Гросицки, който сякаш беше леко в засада, флагът не бе вдигнат, а той заобиколи вратаря и на празна врата оформи крайното 5:0.

На Евро 2016 Полша е в една група с Германия, Украйна и Северна Ирландия.