Завърши Държавното по кикбокс в Шумен (снимки)

Сто процентова успеваемост записа монтанският спортен клуб Виталика на Държавното първенство по кикбокс за юноши ст.в. и мъже, което завърши днес в Шумен

Сто процентова успеваемост записа монтанският спортен клуб Виталика на Държавното първенство по кикбокс за юноши ст.в. и мъже, което завърши днес в Шумен, предаде кореспондент на Novsport.com. И петимата състезатели на треньора Емил Кръстев, които се качиха на ринга, намериха място на почетната стълбичка.

При юношите 16-годишният тийнейджър Борис Максимов направи фурор в кат. до 71 кг, в която бе най-младият боксьор. Деветокласникът от езиковата гимназия в Монтана, който има шампионска титла по джудо, стигна до финала, където в много оспорван мач отстъпи по точки от 19-годишният Румен Димитров от СК Вокил Варна.

Също сребърен медал и отново при юношите взе Александър Георгиев в кат. до 81 кг. В същата възрастова група, но в кат. до 67 кг, Мирослав Славков спечели бронзов медал.

Още два бронзови медала извоюваха монтанските кикбоксьори при мъжете. За първия се пребори Жак Викторов (67), а втория си заслужи дебютантът Александър Дизов (67). В шампионата в Шумен взеха участие 200 състезатели от 26 клуба от страната.

Усик оваканти титлата на Международната боксова федерация

Това е моят подарък за вас на 21 септември, обяви украинецът

Фюри към Усик: Ще се видим през декември

„Ще трябва да го нокаутирам, защото не мога да спечеля със съдийско решение"

Пет медала за България от Европейското клубно по таекуондо

Завърши Европейското по джудо за полицаи, Румъния е на първо място

Фюри: Усик, идвам за теб!

Британецът е мотивиран да стане абсолютен световен шампион

150 джудисти участват на Европейско първенство за полицаи в София

Схватките са в зала "София"

Титла и четири бронзови медала за България на Европейското първенство по джудо за полицаи