Русия тресна Норвегия на световното по хокей

Русия записа втората си победа на световното първенство по хокей на лед. В мач от група "Б", игран в Стокхолм, руснаците надиграха Норвегия с 4:2.

Павел Дацюк откри резултата в полза на руснаците във втория период, а Денис Денисов покачи на 2:0.

При числено преимущество Мартен Аск върна едно попадение в полза на скандинавците.

Николай Кульомин реализира трети гол в полза на Русия след асистенция на Евгени Малкин. Норвегия отказа да се предаде и Мариус Холтет върна отбора си в мача с второ попадение преди края на втората третина.

В третата част Малкин и Александър Пережогин комбинираха атрактивно и последният реализира четвъртия и решителен гол в полза на Русия.

В първия си двубой на шампионата на планетата руснаците надиграха Дания с 4:3.

Световният шампион за 2011-а година Финландия също постигна втора победа в група "А". В Хелзинки домакините на първенство спечелиха с 1:0 срещу Словакия. Единственият гол реализира Яне Песонен в първия период, възползвайки се от пас на младата звезда Микаел Гранлунд. Вратарят на финландците Петри Ваханен спря общо 26 удара на противниковия тим.