Блестящ Мораеш вдъхнови успеха над Ботев, три крачки делят "армейците" от рекордната титла (видео и снимки)

ЦСКА победи врачани с 2:0

Отборът на ЦСКА записа изключително ценен успех с 2:0 над Ботев Враца, който възстанови преднината от пет точки на "червените" пред преследвача Лудогорец. Георгиан Паун откри в 40-ата минута след ключова асистенция на Жуниор Мораеш. Именно бразилецът отбеляза второто попадение в 84-ата минута и подпечата победата на "армейците". Така само три стъпки делят отборът от "Борисовата градина" от рекордната 32-а титла.

Близо 4000 зрители на стадион „Българска армия” станаха свидетели на изключително динамично и интересно първо полувреме. Футболистите на Стойчо Младенов играеха с настроение, решени да се върнат на победния път след неприятната загуба във Вечното дерби миналага седмица. От своя страна гостите недвусмислено показаха, че не са дошли в София, за да се бранят и на няколко пъти организираха опасни атаки.

Изключителен карък преследваше „червените” преди почивката след като пропуските пред вратата на Веселин Цветковски се редяха един след друг. Само за 45 минути „армейците” успяха да отправят цели 15 удара към противниковата врата. Най-много шансове се откриха пред капитана Тодор Янчев, а освен него възможности пропуснаха Мораеш, Бандаловски, Присо, Крачунов, Грънчов и Паун. Именно румънецът обаче успя да разпечата мрежата на гостите и да внесе нужното спокойствие в редиците на ЦСКА.

В 40-ата минута Жуниор Мораеш се възползва от грешка в отбраната на Ботев и след като отне топката от Маринов я поднесе на тепсия за Георгиан Паун, който от два-три метра нямаше как да сбърка пред опразнената врата.

След почивката темпото на игра видимо спадна. Домакините продължиха да държат инициативата, но създадените положения пред вратата на Ботев бяха чувствително по-малко. От своя страна гостите разчитаха на далечни удари и дебнеха всяка възможност за контраака. Врачани обаче така и не стигнаха до чиста голова ситуация пред вратата на Райс Мболи.

Отново над всички беше Жуниор Мораеш, който въпреки угрозата да пропусне два мача на „червените” при евентуален жълт картон, не пестеше сили и бе в основата на всичко по-интересно в нападание. Бразилецът имаше на два пъти възможност да се разпише, като и напречната греда му попречи да отбележи след брилянтна солова акция.

Логичното обаче се случи в 84-ата минута, когато Мораеш бе чудесно изведен от капитана Янчев и с безпощаден удар от близко разстояние прониза за втори път мрежата на Ботев, решавайки всичко в мача.

Малко по-късно бразилецът, който се изравни с водещите голмайстори със своите 13 попадения, напусна терена под бурните аплодисменти на публиката. В самия край на срещата пък роденият през 1993 година Кристиян Петров направи своя официален дебют с червената фланелка.

По този начин отборът на ЦСКА събра актив от 66 точки и трябва да събере шест точки от предстоящите си мачове с Миньор, Литекс и Лудогорец, за да си осигури шампионската титла. Отборът на Ботев Враца пък продължава да заема 12-а позиция с 24 пункта.