3. Юве обърна Милан на "Сан Сиро" и докосва петото поредно Скудето (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве обърна Милан на "Сан Сиро" и докосва петото поредно Скудето (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" взе седми пореден успех над "росонерите" след голове на Манджукич и Погба

Ювентус направи обрат на „Сан Сиро” за успех с 2:1 като гост на Милан в голямото дерби от 32-ия кръг на Серия А и вече докосва петата поредна титла. Алекс даде аванс на Милан в 18-ата минута, Манджукич изравни в 27-ата, а Погба донесе седми пореден успех на „Старата госпожа” в това дерби в 65-ата минута.

Ювентус се откъсна с 9 точки временно пред втория Наполи, който е с мач по-малко – 76 срещу 67. Милан е шести с 49 точки и шансовете за участие в Шампионска лига сякаш се изпариха.

На „Сан Сиро” феновете на Милан бяха подготвили уникална хореография за сблъсъка между двата най-титулувани италиански клуба. Мачът бе и генерална репетиция за финала за Купата на Италия на 21 май в Рим.

Целият стадион отдаде почит на легендата Чезаре Малдини с овации на крака преди началоти на мача.

Игнасио Абате изненада Буфон в началните минути и удари близката дясна греда от малък ъгъл. Буфон показа световна класа в 13-ата минута, когато Балотели майсторски завъртя над стената от свободен удар, а 38-годишният страж спаси с една ръка на самата голлиния, а после отрази и добавката на Антонели.

„Росонерите” натискаха и поведоха заслужено в 18-ата минута. Балотели центрира фалцово от корнер, а Алекс бе оставен сам и налетя върху топката с глава, Буфон блокира пак с една ръка, но недостатъчно – 1:0.

Юве взе инициативата след гола и Донарума спаси в близкия ъгъл при удар на Лихщайнер след пас на Мората отдясно. Погба заложи топката за Маркизио и пак Донарума успя с пръсти да избие над целта.

В 27-ата минута Буфон изрита силно напред, Манджукич свали за Мората, който веднага му върна зад защитата, а хърватинът се нагласи и изравни по диагонала в левия ъгъл.

Буфон отрази силен шут на Хонда, а Мората вкара след центриране на Лихщайнер, но имаше засада. В секундите преди почивката Лихщайнер би неточно след пас на Погба.

Веднага след подновяването на играта Буфон отрази удар на Бака и някак успя да попречи на Балотели да направи добавка, а в отчаяния си опит да вкара Супер Марио бутна с ръка зад голлинията и получи жълт картон.

Балотели пусна и снаряд на сантиметри над целта, а Погба матира Донарума, но фалцовият му шут от фаул срещна лявата греда.

Скоро обаче Погба стигна до своя гол, който се оказа победен. Маркизио центрира от корнер в 65-ата минута, Погба сякаш леко бутна Абате в гръб и овладя на гърди, а после шутира в земята, топката тупна и прехвърли Донарума – 2:1.

Мората се контузи и бе сменен от Дзадза, а Милан не осъществи натиск в края и имаше само една възможност да изравни чрез резервата Кевин-Принс Боатенг, който прати атрактивно воле над вратата и трите точки останаха за Юве.