България с 44 медала по таекуон-до ITF, финалът на първенството е утре

България с 44 медала по таекуон-до ITF, финалът на първенството е утре

Днес и утре мъже и жени се състезават в дисциплините специална техника, силов тест, спаринг и power team sparring.

 

Ден преди финалните срещи националите ни по таекуон-до ITF имат спечелени 44 медала от европейското първенство по таекуон-до ITF. Финалът на състезанието е утре. При финалното комплексното класиране се имат предвид само медалите при мъже и жени, като отличията при деца, юноши и ветерани не се отчитат. Днес и утре мъже и жени се състезават в дисциплините специална техника, силов тест, спаринг и power team sparring.

От българската федерация по таекуон-до ITF се надяват домакинството на страната ни на европейското първенство и на световното догодина да спомогне за популяризирането на този спорт и да привлече повече млади хора.

Все повече популярни личности избират таекуон-до, за да поддържат добра физическа и духовна форма. Черни колани по таекуон-до имат кралят на Испания Хуан Карлос, кралят на Малайзия – Султан Мизан Зайнал Абидин, президентът на САЩ Бил Клинтън, актрисата Шарън Стоун, покойният Елвис Пресли, певицата Кайли Миноулг, актьорът Ерик Робъртс, актрисата Бренда Сонг, актьорът Филип Раян, бившият губернатор на Западна Верджиния Боб Уайз, актрисата Сара Мишел Гелар, българските актьори в Холивуд Стефани Чийва и Антон Касабов, министър-председателят на България Бойко Борисов, финансистът Владимир Каролев.

Актьорът Калин Врачански също е прекарал няколко години на татамито. Те всички знаят преимуществото на таекуон-до и колко важен е този спорт за техния успех. За онази острота и концентрация, които дават тренировките по таекуон-до.

 

Ивет Горанова със злато в Сърбия

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал от 54-о издание на международния турнир по карате "Златен колан" в сръбския град Чачак.

"Бургас" и "Атлетик" (Пд) са отборни победители при момичетата

Схватките изгледа новият президент на федерацията Станка Златева

Българската федерация по бокс бе приета за член на Световния бокс

Решението е взето от Изпълнителното бюро

Ивет Горанова се окичи със злато на Държавното по карате

Олимпийската шампионка от Токио 2020 показа класа

Кодокан и ЦСКА взеха по три титли при мъжете и жените на Държавното по джудо до 23 г

Тимът на Кодокан (Пазарджик) спечели три титли при мъжете на Държавното първенство по джудо до 23 години в Пловдив. 

Почина легендарният Джордж Форман (ВИДЕО)

Американският боксьор, смятан за един от най-великите в този спорт, си отиде от този свят на 76

Palms Bet продължава да подкрепя боксьора Владимир Георгиев

Palms Bet продължава да подкрепя боксьора Владимир Георгиев, като партньорството започва през 2022 г., когато той се прибира от Англия, за да продължи кариерата си в родината

ОФИЦИАЛНО: Боксът остава в олимпийската програма

Боксьорите на ринга на Лос Анджелис 2028

Над 1500 таекуондисти на „Рамус София Оупън“ 2025

Над 1500 участници от близо 20 държави пристигат в столицата за Дванадесетия международен турнир „Рамус София Оупън“ 2025, който ще се проведе на 22 и 23 март в зала „Асикс Арена“.