2. Баскетбол
  3. Лукойл поведе на Левски с 2:0 победи след труден успех във втория мач

Лукойл поведе на Левски с 2:0 победи след труден успех във втория мач

"Студентите" спечелиха с 80:76 втория мач, игран в Правец

Отборът на Лукойл Академик поведе с 2:0 победи във финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига, след като днес спечели трудно с 80:76 във срещу Левски във втория мач помежду им. Двубоят се проведе в Правец.

”Студентите” имаха преднина от 21:15 след първите десет минути, но във втората четвърт Левски се активизира и на полувремето водеше с 5 точки – 42:37.

Лукойл спечели третата четвърт с 22:20, но след нейния край продължаваше да губи в резултата – 59:62. Последните десет минути бяха доста вълнуващи, като в крайна сметка „студентите” успяха да осъществят обрат и спечелиха мача с 80:76.

Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аврамов, който отбеляза 18 точки. Брандън Хийт добави 16, а Андре Оуенс – 13. За Левски Арън Харпър наниза 20 точки, а по 14 реализираха Чавдар Костов и Маркъс Хол.

Така "студентите" се нуждаят от още една победа, за да грабнат титлата. Третият мач между Левски и Лукойл е в неделя от 17:30 в София.