Григор срещу квалификант на старта в Куинс

Григор срещу квалификант на старта в Куинс

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров ще играе с квалификант в първия кръг на престижния турнир на трева в Куинс в Лондон с награден фонд 625 300 евро

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров ще играе с квалификант в първия кръг на престижния турнир на трева в Куинс в Лондон с награден фонд 625 300 евро. Това определи жребият за основната схема на състезанието, с което се отквира сезона на тревна настилка. Турнирът започва на 9 юни.

21-годишният Димитров има гарантирани 3290 евро за участието си в основната схема. При успех в първия кръг хасковлията ще заработи 10 точки за класацията на АТP и 5410 евро.

При успех на старта, 21-годишният Димитров с тенисиста от Люксембург Жил Мюлер или участващия с "уайлд кард" представител на домакините от Великобритания Лиам Броуди. Ако достигне до третия кръг, хасковлията може да се изправи срещу звездата на британците Анди Мъри, шампион през 2009 и 2011 година. Шотландецът почива по право в първи кръг, а във втори ще срещне победителя от двубоя между французина Николас Маю и испанеца Гийермо Гарсия-Лопес. Мъри е поставен под №1 в схемата на турнира.

Григор ще участва за четвърта поредна година на подгряващия за "Уимбълдън" турнир в "Куинс Клъб". През 2009 и 2010 година българинът отпадна във втори кръг, а през миналия сезон отпадна в първи кръг след поражение в три сета от бразилеца Томаш Белучи.

Тази година в турнира ще участват четирикратните шампиони Анди Родик и Лейтън Хюит (австралиецът получи "уайлд кард" от организаторите), Жо-Вилфред Цонга, Янко Типсаревич, Жил Симон и Давид Налбандян. Рафаел Надал и Роджър Федерер ще играят по същото време на турнира в Хале, а световният №1 Новак Джокович ще защитава титлата си на "Уимбълдън" без да се включва в подгряващи турнири.

Томова загуби на двойки в Чарлстън

Виктория Томова и нейната партньорка Кейти Волинец от САЩ загубиха в първия кръг на двойки на турнира по тенис на клей в Чарлстън с награден фонд от малко над 1 милион долара.

Нестеров отпадна в Бразилия

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Бразилия с награден фонд 100 хиляди долара. 

Виктория Томова отпадна в първия кръг в Чарлстън

Българката отстъпи на представителката на домакините Робин Монтгомъри

Григор падна в ранглистата

Григор Димитров падна с три места в световната ранглиста.

Джокович за проблема с окото на финала в Маями: Не искам да звучи като оправдание

37-годишният тенисист получи подуване на дясното око преди решаващия мач на турнира в САЩ

Виктория Томова записа спад в ранглистата при жените

Начело на ранглистата при дамите продължава да бъде Арина Сабаленка

Гришо със спад в ранглистата

Адриан Андреев пък се срина с цели 43 места

ОГРОМНА ИЗНЕНАДА: 19-годишен чех шокира Джокович и е шампион в Маями! (ВИДЕО)

Титла номер 100 в кариерата на Ноле се отлага засега

Григор Димитров ще играе в Мадрид

През миналия сезон Гришо загуби на старта