СНИМКИ: Локо (Пд) беше прегазен от албанци в Банско

"Смърфовете" паднаха с 1:3 от Теута в първата си контрола за новия сезон

Локомотив (Пловдив) допусна неприятна загуба в първата си проверка за новия сезон. „Смърфовете” отстъпиха с 1:3 на албанския Теута на лагера в Банско, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Гостите поведоха с 3:0 до 57-ата минута и чак накрая Георги Стефанов отсрами поне малко пловдивчани с почетен гол.

Срещата започна кошмарно за отбора на Емил Велев. Още до шестата минута албанците набутаха два гола.

Ника засече центриране отдясно в 3-ата минута и простреля Йордан Господинов от въздуха за 0:1.

След още три минути Борис Бисеров позволи на Дости да се откъсне по крилото, а той навлезе с топка в крака в наказателното поле и мушна под Господинов – 0:2.

Локо се окопити след половин час и изравни играта, но не последва нищо заплашително за албанците до почивката.

Вместо това те направиха аванса си още по-впечатляващ в 57-ата минута. Защитата на Локко претендираше за засада, такава не бе отсъдена и Манкаку излезе очи в очи с Караджов, за да забие безпощадно в горния ъгъл за 0:3.

След куп смени играчите на Емил Велев вкараха почетен гол. 9 минути преди края капитанът Здравко Лазаров центрира, а Георги Стефанов засече с глава в мрежата за крайното 1:3.

Емил Велев заложи на следния стартов състав: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Юнес Бенжалюн, Борис Бисеров, Валери Георгиев, Даниел Георгиев, Бенджаман, Илиан Йорданов, Драги Коцев, Даксон, Тасио.

Като резерви по-късно се появиха Караджов, Цеков, Здравко Лазаров, Стефанов, Родригес, Ивайло Димитров, Христо Спасов, Любо Витанов, Христо Златински, Седрик Мукори, Тангане и Маламов.

Локомотив (Пд) - Теута 1:3