Играчите на Емил Велев бяха категорично надиграни, Лимона се контузи в дебюта си

Локомотив (Пловдив), който се готви за участие в турнира Лига Европа, бе прегазен с 0:4 от румънския гранд Стяуа в приятелска среща в Австрия.

"Смърфовете" завършиха двубоя с 4 гола пасив и без своя треньор Емил Велев, който бе изгонен заради реплики към главния съдия 15 минути преди края. Локомотив бе тотално надигран от своя съперник, а Стяуа вкара по две попадения във всяко полувреме.

Двубоят започна с превес на Стяуа. Два пъти Йордан Господинов трябваше да спира топката. По-добрата игра на румънците обаче даде резултат след половин час, когато резултатът бе открит. Ади Роча бе оставен напълно непокрит и след добро центриране отбеляза за 0:1.

Само две минути по-късно резултатът вече бе удвоен, като този път "смърфовете" допуснаха попадение след статично положение. При корнер Мартинович скочи най-високо и  отбелеяза за 0:2.

През втората част нищо на терена не се промени, а във вратата на Локомотив бяха отбелязани още две попадения. След час игра пловдивчани можеха да отбележат, след като новото попълнение Тодор Тимонов затрудни максимално противниковия вратар, а в последствие Здравко Лазаров имаше претенции за дузпа.

В 63-та минута Джереми Родригес повали противников футболист в наказателното поле, а Пантилий бе точен от бялата точка - 0:3.

Крайното 0:4 бе оформено в 73-та минута, когато отбраната на Локомотив отново бе матирана. Танасе изведе Костя на добра позиция, а последният не сбърка, но при попадението останаха и съмнения за засада.

Тодор Тимонов получи схващане и не можа да доиграе мача, а на скамейката нямаше повече резервни футболисти и Локо доигра с 10 души.

Локомотив (Пд) - Стяуа 0:4