Локо (Пловдив) загуби с 2:3 от шампиона на Грузия (+видео)

Вратарят Жилбер Баия дойде на проби и пази през първата част за пловдивчани, пусна само един гол

Локомотив (Пд) падна с 2:3 от шампиона на Грузия Зестафони в контролна среща, играна в Линдабрун. Зестафони беше по-добрият отбор и заслужено стигна до успех под дъжда в Австрия.

Като вратар за Локомотив днес започна дошлия на проби Жилбер Баия.

Джаба Двали матира пазещия днес за Локомотив Баия и направи 0:1 за Зестафони в 9-ата минута.

„Смърофвете” реагираха незабавно и изравниха във фаталната за грузинците 13-а минута. Капитанът Здравко Лазаров се възползва от авантаж, втурна се по крилото и хладнокръвно прехвърли излезлия да го пресрещне вратар на грузинците – 1:1.

До края на полувремето Зестафони игра по-добре, но не можа да вкара ново попадение. Локо се събуди едва в края на частта, но последният съдийски сигнал за край на първата част спря устрема на пловдивчани.

Второто полувреме започна като копие на първото. Девет минути след началото на частта Двали получи пас в коридор в центъра на атаката и прониза ветеранът Йордан Господинов, който застана под рамката след паузата, за 1:2.

След час игра играчите на Емил Велев имаха късмет и гредата спаси Локо при удар на Овокикоко.

Играта стана равностойна, но Зестафони се откъсна в резултата в 76-ата минута. Бабунашвили овладя на границата на пеналта и от 20-ина метра прониза мрежата на Господинов – 1:3

10 минути преди края Христо Спасов спечели дузпа за Локомотив. Йорданов не можа да вкара от бялата точка, но вратарят изби в краката му и той се поправи от втори опит – 2:3.

До края Зестафони не допусна сериозни положения пред вратата си и спечели проверката с 3:2.

Следващата проверка на Локо (Пд) е още утре срещу Клуж.

Локомотив (Пд) - Зестафони 2:3
0:1 9' Двали
1:1 13' Лазаров
1:2 54' Двали
1:3 76' Бабунашвили
2:3 80' Йорданов

Локомотив (Пловдив): Баия, Родригес, Борис, Саламастракис, Маркес, В. Георгиев, Тимонов, Даксон, Сержиньо, Лазаров, Тасио
Второ полувреме: Господинов, Христозов, Тодоров, Йорданов, Стефанов, Котев, Спасов, Маламов, Коцев