2. - Италия
  3. Пескара докосва Серия А

Пескара докосва Серия А

"Делфините" победиха 10-те от Трапани с 2:0 у дома в първия финален плейоф

Отборът на Пескара се доближи максимално близо до италианския елит след домакински успех с 2:0 над десетимата от Трапани в първия финален плейоф за влизане в Серия А.

„Делфините” досега са изкарали в цялата си история само шест сезона в елита, за последно през 2012/13.

Тази вечер  на техния „Адриатико Джовани Корнача” гостите от Трапани останаха в намален състав още в 27-ата минута след глупави два жълти картона на Матео Скоцарела в една и съща ситуация.

Пескара се възползва и поведе веднага след почивката чрез либиеца Ахмед Бенали, който иначе е родом от Манчестър.

Почти сигурното ново попълнение на Наполи Джанлука Лападула наниза 30-ия си гол през сезона в 72-ата минута за 2:0.

Реваншът е в четвъртък /9 юни/ на стадиона на Трапани, а в Серия А вече влязоха Каляри и Кротоне.