Кузманов: На финала очаквам победа

Тук ме устройва само победа, категоричен е номер 1 в схемата в Пловдив

Поставеният под номер 1 в схемата Димитър Кузманов ще спори за титлата на Фючърс турнира за Купа "Пловдив". На полуфиналите националът ни за Купа "Дейвис" победи Александър Лазаров с 6:2, 6:4.Така Мико ще се опита да вдигне първа титла за сезона, а Алекс взе 6 точки за световната ранглиста.

Ето какво заявиха двамата след срещата:

"Проблемите във втория сет сам си ги направих. При 5:2 не завърших убедително и с категоричен резултат. Мисля, че играта ми до 6:2 и 5:2 беше почти перфектна, солидна, без непредизвикани грешки, с висок процент на вкаран първи сервис. Физически се чувствах много добре. Като изключим последните 3 гейма, които пак казвам - изцяло моя вина, омекнах и не можах да затворя мача. На финала очаквам победа. Аз още в началото на турнира казах, че тук ме устройва само победа. Остана още един мач и смятам да го спечеля. Не познавам съперника си на финала. Гледах му мача днес, за да добия някаква представа и да знам как да подходя в утрешния финал", сподели Димитър Кузманов.

Александър Лазаров каза: "Умората се насъбра след тези четири турнира. Но въпреки всичко направихме много добър мач. Той игра чудесно и му пожелавам успех утре. Доволен съм от представянето си. Що се отнася до повдението на публиката, мога само да кажа, че някои хора въобще не разбират от тенис и просто се чудя защо идват да гледат. Но това го има навсякъде, хората си имат своите любимци, затова гледам да се абстрахирам колкото мога."

В утрешния финал Мико ще играе с Педро Мартинес Портеро (Испания), който отстрани Мартин Беран (Канада) с 6:2, 2:0 и отказ на Беран.

ОБЗОР: Дебютант на "Уимбълдън" изхвърли Рубльов