Модрич прободе Турция и Хърватия стартира с победа на Евро 2016 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотно воле на Модрич донесе победата на хърватите над Турция

Отборът на Хърватия победи Турция с 1:0 в мач от група "D" на Евро 2016. Победното попадение падна в края на първото полувреме, а негов автор бе звездата на Реал Мадрид Лука Модрич.

С тази победа възпитаниците на Анте Чачич стартираха по - превъзходен начин участието си на европейските финали, като победата над Турция можеше да е дори по-резултатна с оглед на множеството положения и двете греди в мача.

Двубоят започна с натиск на "шахматистите", които контролираха събитията на терена и създадоха първите няколко по-опасни ситуации в срещата.  Голът обаче не падаше, като Ракитич, Перишич и Манджукич пропуснаха чисти ситуации.

Все пак логичното се случи точно в заключителните минути на първата част, когато Модрич стреля от въздуха и препарира Бабаджан. В 41-та минута Лука Модрич откри резултата след страхотно воле от границата на наказателното поле, дошло след карамбол и изчистена топка от страна на турски защитник.

В 51 –та минута след хубав изстрел от пряк свободен удар на Сърна топката се отби в напречната греда. Тук Турция оцеля.

В 54 –тата минута след хубав пробив на Перисич по левия фланг и последвало остро центриране топката се озова в краката на Сърна, който стреля мигновено, но ударът му не намери опразнената врата.

В 72-та минута гредата за втори път спаси южните ни съседи. Този път след удар с глава на Перишич топката се отби в напречната греда. Ситуацията се получи след хубав пас на Манджукич от дясно.

В добавеното време турците дори можеха да накажат множеството пропуски на своя съперник, но Чорлука се намеси решаващо в собственото си наказателно поле.