Испания стартира защитата на титлата с успех над Чехия (ВИДЕО)

Комбинация с марка „Барселона” донесе победата на „Ла Фурия” с 1:0

Испания започна с победа участието си на европейското първенство. Отборът на селекционера Висенте дел Боске победи с 1:0 Чехия в среща от Група D. Испанците доминираха през цялото време, но си осигуриха трите точки едва в края на мача чрез попадение на Жерар Пике.

С този успех „Ла Фурия” прекрати негативния серия – до този момент тимът не беше печелил на 13-и юни.

Испания владееше 67% топката от игровото време и създаде куп положения. Единственият гол падна в 87-ата минута, когато Андрес Иниеста центрира към Пике и защитникът с глава не остави никакви шансове на Петер Чех, който направи няколко много класни спасявания в хода на срещата.

Отборът на Чехия предимно се защитаваше, като първото си по-опасно положение тимът създаде чак в 45-ата минута. Тогава Несид отправи силен удар, но Давид Де Хея бе на мястото си и спаси.

През второто полувреме в 65-ата минута Гебре Селасие отправи коварен удар и се наложи Сеск Фабрегас изчисти от голлинията.