Българското треньорско трио в Казахстан жъне нови успехи

Атирау и Иртиш с лесни победи, Астана на Мъри Стоилов се измъчи при гостуването на Тобол

Българското треньорско трио в Казахстан – Станимир Стоилов, Димитър Димитров и Стойчо Младенов, записа успехи в 16-ия кръг на местната Премиерна лига.

Атирау  на Стойчо Младенов разнищи с 4:0 предпоследния Аказюк и се изкачи на седмата позиция във временното класиране с 21 точки.

Коробкин даде аванс за гостуващия тим в 17-ата минута, а в 33-ата Аржанов покачи на 0:2. През втората част Атирау вкара нови два гола (Шарпар 63`, Куртеян 73`) и влезе в първата седмица на временното класиране на шампионата, който в по-късен етап се разделя на две шестици.

Иртиш на Херо също не срещна проблеми в домакинския си мач срещу Актобе. Вторият във временното класиране записа победа с 4:1, като точни бяха Игнасио още във втората минута, Муратцев (35`), Ахметов (48`) и Ялов (68`). Гол на честта за Актобе отбеляза Жалмукан след почивката.

Най-големи проблеми имаше лидера в Казахстан Астана, но все пак футболистите на Мъри Стоилов стигнаха до трите точки при гостуването на Тобол.

През първата част двата тима си размениха по един гол, а Тагиберген донесе успеха за гостите в 58-ата минута. Астана е лидер във временното класиране с 43 точки, на 9 от втория Иртиш.