2. Волейбол
  3. Пуерто Рико победи България и завърши на трето място в група 2 на Световното Гран При

България така и не успя да намери противодействие на атаката и сервизите на гостите

Пуерто Рико победи с 3:1 България и се класира на трето място в група 2 на Световното Гран При по волейбол при жените.

Преди началото на двубоя капитанът на България Ева Янева и Мария Филипова бяха наградени, тъй като днешният мач бе последният за тях за националния отбор. Треньорът Иван Сеферинов започна срещата с Нася Димитрова, Лора Китипова, Мирослава Паскова, Ева Янева, Виктория Григорова, Емилия Николова и либерото Мария Филипова.

Първата част започна с две изравнявания, след което Пуерто Рико поведе с 3 точки при 5:2. С две точки от сервиз на Виктория Григорова и страхотна атака по диагонал на Ева Янева националките изравниха при 5:5, а при първото техническо прекъсване водеха с 8:7. Домакините продължиха с добрата си игра и след прекъсването. С добре изпълнени сервизи националките ни затрудняваха отбора на Пуерто Рико, блокадата им бе на ниво и при второто техническо прекъсване авансът на България бе 5 точки - 16:11. Домакините успяха да поведат със 7 точки при 18:11 и независимо че позволиха на Пуерто Рико да намали пасива си, спечелиха първата част с 25:23.
След едно равенство в началото на втората част България отново показа много добра игра и започна да трупа преднина, която при първото техническо прекъсване бе 5 точки - 8:3. Националките ни продължиха с добрата си игра и поведоха с 6 точки при 10:4, но с добър начален удар и игра на блокада Пуерто Рико изравни ри 14:14. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за домакините. Гостите изравниха при 17:17, последваха нови 4 равенства, след което с по-добра игра Пуерто Рико спечели втората част с 25:22 и изравни резултата в мача.

Гостите започнаха ударно третата част. Ауреа Круз затрудни максимално националките ни при посрещането на началния й удар, успя да реализира и 2 аса и при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:1 за Пуерто Рико. България така и не успя да намери противодействие на атаката и сервизите на гостите и при второто техническо прекъсване изоставаше с 10 точки в резултата 6:16. Пуерто Рико позволи на домакините след 19:8 на два пъти да реализират по 4 поредни точки и да намалят пасива си, но в крайна сметка успяха да спечелят третия гейм с 25:21.

Четвъртата част започна с три равенства, след което отново тимът на Пуерто Рико показа по-добра игра и при първото техническо прекъсване водеше с 8:4. Националките ни показаха по-добра игра след прекъсването, заиграха отлично в атака и на блокада и изравниха при 11:11, след което и поведоха в резултата. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:13 за България. Пуерто Рико изравни при 19:19, последваха нови три равенства, след което гостите успяха да спечелят гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1.
По-късно днес Доминиканската република и Полша ще спорят във финала на група 2. Победителят от двубоя ще играе следващата година в елитното ниво на Гран При.