Хърватия без голямата си звезда Лука Модрич срещу Испания

Модрич е с мускулна контузия и е под въпрос за мача срещу Испания

Отборът на Хърватия вероятно ще бъде без един от най-добрите си футболисти Лука Модрич за двубоя срещу Испания в третия кръг в група "D" на Евро 2016. Срещата е на 21 юни от 22.00 часа в Бордо.

Модрич е с мускулна контузия и е под въпрос за мача срещу Испания.

Защитаващият титла си тим на Испания вече се класира за осминафиналите, след като спечели първите си два мача в групата, но Хърватия се нуждае поне от равенството, за да си осигури второто място. Хърватите са втори с 4 точки, на две зад Испания и на три пред Чехия. Турция е на последно място без спечелена точка.
Модрич получи контузията през второто полувреме при равенството 2:2 срещу Чехия в петък.

"Ние ще трябва да изчакаме, за да видим какво е състоянието му и тогава ще решим дали той ще играе или не. Ние градим играта на тима около него и ще бъдем доста ограничени, ако той не играе", заяви селекционерът на Хърватия Анте Чачич.
Чачич вероятно няма да може да разчита и на нападателя Марио Манджукич, който е с мускулна травма.
От хърватската футболна федерация заявиха, че Модрич и Манджукич са преминали медицински тестове в събота, които не показват сериозни контузии, но все още е рано да се каже дали ще могат да играят във вторник.
"Финалното решение за това ще бъде взето в последния момент", се казва в изявление на хърватската централа.
Полузащитникът на Хърватия Иван Ракитич очаква труден мач срещу Испания.

"Винаги е трудно срещу Испания, но винаги можеш да им се противопоставиш. Ние показахме какво можем", добави Ракитич.
Испанският полузащитник Сеск Фабрегас заяви, че основната цел пред тима е да завършат като лидер в групата.
"Следващият мач е много важен за нас, защото искаме да бъдем първи в групата. Това ще бъде определящо за останалата част от турнира", каза испанецът.

Двукратният шампион Испания е в серия от 14 мача без загуба на европейски първенства и не е допуснал гол от първия си мач от Евро 2012, когато завърши 1:1 срещу Италия.