Албания пише история с победа над Румъния с 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Попадение на Армандо Садику донесе първа победа на голям форум за албанците

Албания пише история след победа с 1:0 над Румъния в последен трети мач от група "А" за двата отбора. Армандо Сидику донесе ценните три точки на "орлите" с хубав гол дошъл след удар с глава.

След този резултат на "Стад де Люмиер" в Лион Румъния приключи безславно участието си на Евро 2016, а албанците ще тръпнат със свито сърце дали ще се окажат един от четирите най-добри трети отбора. Ако това се случи, то те ще продължат участието си в турнира.

Балканското дерби започна равностойно, като първия точен удар в срещата бе на сметката на румънците. В 3-тата минута Станчу стреля мощно, но над вратата.

В 5-тата минута Хобан  стреля опасно, но Бериша успя да улови, макар и първоначално да се намеси неубедително.

Четири минути по-късно Бериша отново се намеси акуратно след изстрел на Богдан Станку.

В 23-ата минута Албания бе близо до откриване на резултата. Символичните гости направиха изключително бърза контра атака и Садику подаде към Леняни, който на празна врата пропусна да се разпише изпращайки топката  над напречната греда.

В 35-тата минута Мемушай бе изведен сам срещу Татарушану и стреля, но вратарят на румънците Татарушану спаси и изби в корнер.

В 43-ата минута Албания стигна до гол. Ледиан Мемушай центрира в наказателното поле на Румъния, където Армандо Садику засече топката с глава и я изпрати във вратата на Чиприан Татарушану. Това бе историческо попадение, тъй като е първо за Албания на голям форум.

След това попадение Румъния и Албания се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

През втората част Албания контролираше случващото се на терена, като непозволяваше  на съперника си да стига до сериозни опасности пред противниковата врата.

Все пак в 76-тата минута Румъния бе близо до гола, след като бе намерен резервата Андоне, който бе на добра позиция. Нападателят стреля мощно, но топката срещна напречната греда. Тук албанците оцеляха.

В 80-тата минута Богдан Станчу стреля опасно, но над гредата. Румъния хвърли всичко в атака в последните минути, но попадение така и не падаше.

В 87-ата минута след центриране от корнер Маврай стреля опасно, но в страни от румънската врата.

От тук до края Албания успя да задържи аванса си и по този начин да постигне изключително престижна първа победа на голям форум.

След този мач орлите завършиха на трето място в група "А", а за Румъния остана последното четвърто място.