Старши треньорът на Славия Александър Тарханов сподели впечатленията си от победата над Заглебие с 1:0 в първия мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Според руския специалист, белите са показали две различни лица – преди и след почивката.
„Заглебие е сериозен отбор, идва като трети от сериозно първенство. Ние сме млад отбор, повечето не са си представяли, че на такава възраст ще играят в Лига Европа. Но играха добре и спечелиха една чудесна победа според мен”, започна Тарханов.
Той призна, че е искал по-изразителен резултат.
„Имахме много контраатаки, но бързината в действията не доведе до такъв резултат, какъвто ми се искаше. През второто подобрихме някои неща, те се оказаха успешни и стигнахме до победен край.”
Руснакът предупреди, че национал на Полша (Филип Старжински, полузащитник) не е играл в първия мач, а ще бъде на линия за втория.
„Трябва да изиграем и втория мач. Това, че сме спечелили, не ни гарантира участие. И национал на Полша не е играл, така че нищо не се знае. Но победата си е победа.”
Тарханов похвали вратаря Марио Кирев, наричайки го диригент, и разкри, че Борислав Балджийски е играл с температура.
„То е ясно, че прогресът на Марио Кирев, който се е превърнал в диригент, крещи положително, ръководи отбраната, справяме се, това е много добре. Все още не се е вписал още Пашов в състава. Още малко време му трябва, за да разбере духа на играта на нашите защитници. Отбраната игра много добре, нямаше критични ситуации. Всички, които са в тази част на отбора, се представиха много добре.”
„Балджийски игра с температура, не беше в обичайна светлина, мисля, че това е причината – заболяването.”
„Знам, че няма да се получи лесно. През първото полувреме повечето играчи се бояха да получат топката, през второто разбраха, че не е толкова страшно. Може би в това е разликата между двете полувремена.”
На пресконференцията Тарханов добави:
„Смятах, че Заглебие е много добър отбор. И той показа това през почти целия мач. Съгласен съм с полския треньор, който казва, че първият мач е един, а вторият ще бъде много по-различен. При тях средната възраст е 28, а при нас – 21.”