Жиру: Германия е черна котка за нас, но искаме да променим традицията

Франция излиза срещу Бундестима в търсене на първа победа на голям форум от 1958 г. насам

Франция ще срещне Германия на полуфиналите на Евро 2016 и ще се опита да постигне първа победа на голямо първенство срещу този съперник от 1958 година насам.

“Германия е като черна котка за нас, но ние искаме да променим тази традиция“, заяви нападателят на “петлите“ Оливие Жиру.

Франция загуби от Германия на четвъртфиналите на Мондиал 2014, както и на полуфиналите на световните първенства през 1982 и 1986 година.

Единствената победа на тима срещу германския отбор е в двубоя за третото място на Мондиал 1958.Французите спечелиха с 2:0 срещу Германия в приятелски мач през ноември миналата година, когато терористи убиха повече от 130 души при няколко атентата във френската столица.

Жиру отбеляза два гола при победата на Франция с 5:2 срещу Исландия на четвъртфиналите, но сега ще има повече трудности срещу вратаря на Бундестима Мануел Нойер.

“Нойер е основен играч за отбора на Германия, но аз вече съм му вкарвал голове. Той не е непреодолима стена“, каза още Жиру.