3. Локо (Пд) направи 2:2 с Конкордия, Везалов се контузи

Локо (Пд) направи 2:2 с Конкордия, Везалов се контузи

И двата гола за "смърфовете" отбеляза Аймен Суда, всички попадения паднаха след почивката

Локомотив Пловдив завърши наравно 2:2 с румънския Конкордия в третата си контрола на турска земя. Головете за черно-белите отбеляза Аймен Суда.

Локомотив Пловдив започна по-активно срещата. Подаванията с по едно докосване от страна на Кики и Райнов се оказваха непосилни за разгадаване от румънците, които до 30-ата минута нямат удар към вратата на Илко Пиргов.

Стражът на Конкордия се наложи да избие опасен удар на Мартин Камбуров в 19-ата минута. В 20-ата минута играч на противниковия отбор контузи Везалов, той се контузи и се наложи смяната му с Вълчев.

30-ата минута дойде и по-сериозното предизвикателство пред вратата на черно-белите. Добрата намеса на Крумов предотврати опасността пред нашата врата и запази нулевото равенство.

В 50-та минута силен удар от фаул на Симеон Райков бе последван от спасяване на вратаря на Конкордия. Аймен Суда се оказа на правилното място успя и вкара избитата от стража топка, като така извежда смърфовете напред в резултата.

В 55-та минута Конкордия изравни за 1:1. Силен удар на нападателя на румънците остави безпомощен Любенов, който въпреки плонжа не можа да опази вратата си суха.

В 57-ата минута след атака на Локомотив се стигна до 2-ри гол за черно-белите. Ванчо Траянов и Чукалов матираха двама защитници, след което Чукалов подаде на Аймен Суда, който реализира втория си гол в мача за 2:1.

В самия край на срещата румънския тим стигна до равенството след автогол на каращия проби Ивайло Марков. Така двата отбора завършиха наравно 2:2.

Стартов състав на Илиан Илиев:
Пиргов - Крумов, Котев, Везалов (20' Вълчев), Горанов, Райнов, Умарбаев, Райков, Кики, Марчев, Камбуров

Състав за второто полувреме:
Любенов, Вълчев, Пехливанов, Марков, Амрауи, Траянов, Славков, Карагарен, Суда, Бакалов, Чукалов

Летните контроли на Локомотив (Пловдив):
6 юли, Турция: Локо (Пд) – Training Center SIBM 5:0
8 юли, Турция: Локо (Пд) – Сия Джамеган 0:2
11 юли, Турция: Локо (Пд) – Конкордия 2:2
12 юли, Турция: Локо (Пд) – Ашгабат (Туркменистан)
18 юли, Турция: Локо (Пд) – Ал Реад (Саудитска Арабия)
23 юли: Локо (Пд) – Оборище (Панагюрище)

Ботев (Пд) пусна билетите за мача с Левски

От клуба припомнят, че в продажба са и пакетни пропуски за трите домакинства през октомври