3. 16-годишен пак бележи за Ливърпул в контрола (ВИДЕО)

16-годишен пак бележи за Ливърпул в контрола (ВИДЕО)

Бен Уудбърн остави отлични впечатления и срещу Уигън

16-годишният Бен Уудбърн изгря на сцената за Ливърпул при успеха с 2:0 над Уигън в контрола на “DW”. Вчера и Манчестър Юнайтед победи с 2:0 същия съперник.

Филипе Коутиньо удари две греди през първата част, а резервата Дани Ингс откри в 74-ата минута. Впечатляващият младок Уудбърн, който се разписа и при успеха с 5:0 над Флитууд по-рано през седмицата, хладнокръвно вкара втори гол само три минути по-късно.

Още в 5-ата минута Коутиньо нацели напречната греда с падащ лист във вратарския ъгъл от пряк свободен удар. Четвърт час игра бе изминал, когато бразилският номер 10 овладя избита от защитник топка, нагласи на левия крак и разтресе близката лява греда.

20 минути преди края Уигън загуби в своята половина, Лазар Маркович центрира меко за свободния Дани Ингс на втора греда, нападателя овладя елегантно и вкара над вратаря за 1:0.

Бързо след това резервата Райън Кент се обърна отлично покрай съперник в центъра и намери в коридор 16-годишният Бен Уудбърн, който се устреми към вратаря и спокойно пусна в близкия ляв ъгъл – 2:0.

Това беше трета победа за Ливърпул в третата им предсезонна контрола. Следващата проверка е срещу Хъдърсфийлд в сряда, а после следват и по-сериозни спаринги срещу Челси, Милан, Рома, Барселона и Майнц.