С новите попълнения Ливърпул падна от Рома (ВИДЕО)

Клоп пусна Вайналдум, Мане, Клаван и Манингер от първата минута, но Рома спечели с 2:1

Ливърпул загуби с 1:2 от Рома в контролна среща, която се игра в Сейнт Луис, Мисури.

Темпото бе високо от самото начало. Джеко фалцово прати на сантиметри встрани от далечната лява греда, а Стъридж копна сам срещу вратаря, който успя да избие след отличен пас на новото попълнение Садио Мане. Юрген Клоп пусна и най-новите покупки като титуляри – халфа Джорджиньо Вайналдум, централния бранител Рагнар Клаван и ветерана на вратата Алекс Манингер.

В 29-ата минута Един Джеко получи пас от Кевин Строотман пред наказателното поле и с нисък удар прати зад Манингер в десния ъгъл – 1:0.

В добавеното време на първата част Милнър центрира от ъглов удар, Ловрен прати пред вратата с глава  на втора греда и от непосредствена близост Шей Оджо с глава изравни от съмнително положение за засада.

Манингер показа невероятен рефлекс и спаси удар  глава от упор на джеко от непосредствена близост, но защитата на Ливърпул отсъстваше и Мохамед Салах довкара от метър пред голлинията за крайното 2:1 за римляните.

В събота Ливърпул ще срещне Барселона в среща от турнира International Champions Cup.