Монтана победи шампиона на IV дивизия, Стивън Петков бележи

Стевица отпраща двамата на проби

Монтана победи с 4:1 шампиона на монтанската „А” регионалната група Вихър (Николово) в контролна среща, играна на официалния терен стадион „Огоста”.

Проверката бе договорена специално, за да бъдат тествани в игрова обстановка дошлите на проби в отбора двама нови футболисти Матеус Леони и Фабрис Бегеорги. Първият е бразилец и играе на поста ляв бек, Фабрис пък е централен защитник от Франция. Двамата обаче не хванаха окото на стотината зрители по трибуните, не впечатлиха и треньорския щаб и най-вероятно ще бъдат освободени.

Едно от новите попълнения в лятната селекция на Монтана Фернандо да Силва пък в началото на второто полувреме получи контузия на десния глезен и бе заменен принудително. Друг от новите - Стивън Петков, откри резултата още при първата атака на домакините. Александър Веселинов удвои в 18-та мин., а две по-късно Андрес Васев направи резултата класически. В 36-та мин. Алекс Асенов върна една топка към вратаря Ивайло Василев, тя го изненада и спря в мрежата му. До почивката Стивън Петков удари напречната греда. Същото направи и Атанас Илиев в средата на второто полувреме. В 78-та мин. Илиев бе изведен от Костадин Дяков на празна врата и не сгреши - 4:1 за Монтана. Три минути по-късно Василев спаси дузпа, бита от централния нападател на Вихър Милен Заков.

Монтана:Ивайло Василев, Денис Пидев, Антон Полюткин, Алекс Асенов, Матеус Леони, Иван Иванов, Костадин Дяков, Фернандо да Силва, Александър Веселинов, Андреас Васев, Стивън Петков (Марио Благоев, Фабрис Бегеорги, Атанас Илиев).
Вихър:Борислав Борисов, Емилиян Ивов, Михаил Въглярски, Стелиян Николов, Светлин Томов, Мартин Симеонов, Красимир Георгиев, Кристиян Методиев, Милен Заков, Денислав Езекиев, Ивайло Тошев (Томас Конов, Александър Младенов, Евелин Петков, Лъчезар Григоров, Светослав Ефремов).
Голмайстори:1:0 Стивън Петков (4), 2:0 Александър Веселинов (18), 3:1 Андрес Васев (20), 3:1 Алекс Асенов (36-автогол), 4:1 Атанас Илиев (78).
Главен съдия: Петър Милков.
Помощници: Веселин Найденов, Никола Десиславов.

Стадион: „Огоста”-100 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...