Зрелищна победа за Нотигнам с 4:3 още на старта, Евтимов не беше в групата (ВИДЕО)

Нотингам победи новака Бъртън след седем гола и два пълни обрата пред над 23 000 зрители

Димитър Евтимов не беше в групата на Нотингам, който постигна най-драматичната победа в първия кръг от Чемпиъншип след 4:3 на своя „Сити граунд” над новака Бъртън.

Асомбалонга зарадва домакинската публика в 23-ата минута, но Бъртън направи бърз и неочакван обрат с голове на Акинс и Дайър в 27-ата и 30-ата минута. Томас Лам изравни с първия си гол за Нотингам с далечен удар, който мина под ръцете на вратаря Маклафлин.

Оливър Бърк още в 49-ата минута направи втория пълен обрат в мача – 3:2 за Нотингам. Асомбалонга покачи на 4:2, а в самия край Том Нейлър оформи крайното 4:3.