Дебютен гол на Златан Ибрахимович донесе "Къмюнити Шийлд" във витрината на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фантастично начало на ерата "Жозе Моуриньо"

С победен гол на новото попълнение Златан Ибрахимович Манчестър Юнайтед спечели „Къмюнити Шийлд” в официалния дебют на шведа и на мениджъра Жозе Моуриньо.

На стадион „Уембли” в Лондон „червените дяволи”, носители на ФА Къп, се наложиха с 2:1 над шампиона на Англия Лестър, като двата отбора дадоха старт на новия сезон на Острова.

Джеси Лингард откри за Юнайтед през първото полувреме след солов рейд. Джейми Варди изравни в началото на второто полувреме след грешка на Маруан Фелайни. Златан Ибрахимович изригна в края с великолепен гол с глава.

Новите попълнения на Манчестър Юнайтед Златан Ибрахимович и Ерик Бейли започнаха като титуляри и дебютираха официално.

За Лестър започнаха 10-има, които бяха част от шампионския състав. Единствено редовната смяна Анди Кинг замени продадения Н’Голо Канте.

В 20-ата минута Юнайтед извади късмет, след като при корнер Лестър едва не откри. Марк Олбрайтън изпълни корнер на главата на Шинджи Оказаки и неговият удар се отби от напречната греда.

Джеси Лингард развинти няколко защитници на Лестър преди да порази вратата на Лестър в 32-ата минута, като Каспер Шмайхел докосна топката, но не успя да я извади.

Той е първият футболист на Юнайтед, който вкарва във финала на ФА Къп и последващия мач за „Къмюнити Шийлд” след Ерик Кантона, който стори същото през 1996 г.

С попадение на полузащитника приключи царуването на Луис ван Гаал и също с негово започна това на Жозе Моуриньо.

Лестър успя да изравни благодарение на грешка на Маруан Фелайни, който върна лошо към вратаря Де Хеа, Джейми Варди притича, финтира испанеца и прати в опразнената врата.

Мачът вървеше към изпълнения на дузпи, когато Златан Ибрахимович напомни за присъствието си. Антонио Валенсия свърши великолепна работа по десния фланг и качи топката на шведа, който надскочи Морган и майсторски с глава донесе трофея на Юнайтед в 94-ото му издание.

Преди Ибра първите си голове за Юнайтед в мача за „Къмюнити Шийлд” бяха отбелязвали Ернандес, Смит, Ван Нистелрой, Йонсен.

Единствената подобна купа на Жозе Моуриньо досега беше от 2005 г. След това португалецът я изгуби през 2006, 2007 и 2015 г.

Трофеят е под №21 за рекордьора Манчестър Юнайтед.