Дунав продължава с победите, удари Локо (ГО) (ВИДЕО)

„Драконите” се наложиха с 2:0 на стадион „Локомотив” в Пловдив

Дунав (Русе) победи Локомотив (Горна Оряховица) с първия мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на „Лаута”, а „драконите” се наложиха с 2:0. Това бе третата им поредна победа.

С този успех отборът на Дунав събра 10 точки и зае първото място в класирането. От 21:15 ч. Черно море, който има 7 на второто, приема Локо (Пловдив).

Тимът, воден от старши треньора Ангел Червенков, е на 11-ата позиция с 2 точки.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през второто полувреме. Тогава съперниците заиграха по-активно и с повече идеи в предни позиции.

Русенци откриха в 54-ата минута след гол на Антон Огнянов. Той се разписа, след майсторски изпълнен пряк свободен удар. Топката бе насочена във ъгъла на вратаря Стефано Кунчев, той въобще не помръдна, а просто изгледа как кълбото се оплете в мрежата му.

Отговорът на Локо Горна дойде с удар на Кавдански с глава, но от голлинията защитник изчисти.

В 61-ата минута Диян Димов отправи много силен и добре насочен удар, но Кунчев успя да избие. След това вратарят оправи критики към защитата пред него.

Крайното 2:0 оформи Мирослав Будинов след удар от дистанция в 66-ата минута. Вратарят Кунчев допусна много сериозна грешка, след като позволи топката да мине през ръцете му.

До края Дунав контролираше играта и не допусната изненада. Домакините в този мач можеше и да завършат срещата с 10 души, но главният съдия се смили над Кънев и не му вдигна втори жълт картон след грубо нарушение. Ангел Червенков веднага го замени след тази ситуация.

Състави:

Локомотив (ГО): 1. Кунчев, 8. Желев, 5. Кавдански, 37. Керчев, 6. Фиданин (к), 4. Христов (99. Шишков 83'), 7. Мечев, 11. Трифонов, 30. Атанасов, 10. Смирнов, 9. Кънев (23. Узунов 75')

Старши треньор: Ангел Червенков

Дунав: 1. Луков, 66. Джалилов, 5. Марем, 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов (к), 8. Раденцов (4. Патев 85'), 94. Ненов, 18. Огнянов (7. Колев 68'), 10. Шопов (17. Георгиев 73'), 9. Будинов

Старши треньор: Веселин Великов