3. Резервите на Лудогорец удариха Монтана у дома с 2:0 (ВИДЕО)

Резервите на Лудогорец удариха Монтана у дома с 2:0 (ВИДЕО)

Шоколаров и Кешерю носят успеха на разградските орли

Лудогорец победи с 2:0 Монтана у дома в мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига.  Попаденията за домакините, които играха предимно с резервите, отбелязаха Шоколаров и Кешерю.

Макар и с по-голяма част от резервите си, Лудогорец започна изключително силно срещата с  Монтана и голът не закъсня. Рожденикът Славчо Шоколаров, който изненадващо попадна сред титулярите, успя още в четвъртата минуда да изведе своите напред в резултата след хубава двойна комбинация  с Кишада. Останал очи в очи с Иванов, той хладнокръвно мушна топката в мрежата.

В 15-ата минута Монтана опита да върне гола пасив чрез хубав удар на Стивън Петков, но топката рикошира в противников футболист. Последва добавка, но при нея Иван Иванов стреля неточно.

В 29-ата минута  стражът на Монтана Христо Иванов опита да лъже Кишада, но загуби топката и за малко не сбърка фатално. В крайна сметка стражът се пребори и си я върна, с което опасността премина.

Само четири минути по-късно Лудогорец организира нова добра атака. Страхотна възможност за Лудогорец дойде след страхотен пас на Кешерю към Витиня, който пък намери в пеналта Кишада, но бразилецът се засуети и стреля слабо в тялото на Христо Иванов.

В 54-ата минута Клаудио Кешерю отбеляза страхотен гол. Румънският нападател се опита почти от центъра да прехвърли Христо Иванов и в крайна сметка вкара гол. Трябва да се отбележи, че вратарят на гостите сбърка фатално, пропускайки топката зад себе си вместо да улови.

В 69-ата минута Кешерю вкара нов гол, но той бе отменен заради засада. Ковачев изведе по чудесен начин Денислав Александров, който предпочете да подаде към Кешерю, но според асистент съдията румънецът е бил в засада.

До края на срещата нов гол не падна и Лудогорец победи с 2:0 в мач преди така важния реванш от плейофите на Шампионска лига.

Припомняме, че по-рано през седмицата разградчани удариха с 2:0 Виктория Пилзен, а идния вторник ще е реваншът с чехите в Пилзен.

Точно поради тази причина наставникът Георги Дерменджиев даде днес почивка на повечето от титулярите.