Кристиан Стуани носи победата на Боро в локалното дерби със Съндърланд в своя дебют (ВИДЕО)

"Черните котки" допуснаха втора загуба при Дейвид Мойс

Кристиан Стуани вкара два гола в своя дебют във Висшата лига, а Мидълзбро победи Съндърланд с 2:1 в първото локално дерби между двата отбора от 7,5 години насам. Сблъсъкът бе от втория кръг на Премиърлийг.

Алваро Негредо асистира и за двете попадения, като първият гол беше брилянтен – удар от 23 метра в горния ъгъл.

След това испанецът щедро комбинира със Стуани за неговия втори.

„Черните котки” подобриха играта си през второто полувреме и Патрик ван Аанхолт им даде надежди, когато отклони в мрежата париран удар на Дънкан Уотмор от Брад Гузан.

Отборът на Дейвид Мойс беше освиркан след първото полувреме, в което не успя дори да тества дебютанта на Боро Гузан, заменил контузения Виктор Валдес.

Но след почивката те бяха близо и до равенството. Гузан не успя да се намеси добре при още един удар, но Доналд Лав прати в аут при добавката.