2. - Англия
  3. Варди се отпуши за първия успех на шампиона Лестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Варди се отпуши за първия успех на шампиона Лестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марез изпусна дузпа, Евертън излъга Стоук с автогол от дузпа, Саутхемптън и Палас трудно издрапаха ремита у дома

Шампионът Лестър записа първата си победа за новия сезон след 2:1 у дома над Суонзи в третия кръг. Джейми Варди даде тон за успеха с 50-ия си гол във Висшата лига, а Рияд Марез изпусна дузпа под пороя на "Кинг Пауър".

„Лисиците” стартираха сезона със загуба от Хъл и реми с Арсенал и бяха амбицирани за първи три точки.

Дани Дринкуотър отне в средата в 32-ата минута и разигра с Амарти и Марез преди да копна над защитата за Джейми Варди, който мощно откри резултата с помощта на гредата за 1:0. Попадението бе юбилейно петдесето за Варди във Висшата лига.

Шампионите удвоиха с доза късмет на старта на втората част. Корнер на Марез бе посрещнат от Уес Морган, топката се удари в Хут и падна удобно за Морган, а капитанът заби под гредата – 2:0.

Изчистване напред на Шмайхел вся смут в отбраната на „лебедите”, а Оказаки бе спънат от Амат за дузпа. Рияд Марез вкара една дузпа в първия кръг, но днес би много слабо и Фабиански отрази.

10 минути преди края Моду Бароу центрира, а Лерой Фер на скорост скочи и пребори скалата Уес Морган, за да намали на 2:1.

Суонзи натисна в края, а Лестър изпусна да отбележи нов гол на контра и въпреки това стигна до първата си победа.

Евертън излъга Стоук с 1:0 на „Гудисън парк” с куриозна дузпа, при която вратарят Шей Гивън си вкара автогол.

Съдията Майкъл Оливър даде спорна дузпа в 51-ата минута за контакт между Фил Бардзли и новия „карамел” Ашли Уилямс. Шей Гивън изби неубедителния удар на Лейтън Бейнс в гредата, но топката се Върна, удари стража в главата и влетя зад голлинията – 1:0 с автогол.

Саутхемптън навакса гол пасив за 1:1 у дома срещу водения от Дейвид Мойс Съндърланд.

Жозе Фонте направи дузпа срещу Джърмейн Дефоу и Дефоу сам я вкара 10 минути преди края, за да даде аванс на „Черните котки”.

Младият страж Джордан Пикфорд, който замества контузения Вито Маноне, направи много силен мач, но се изложи в 85-ата минута, когато изпусна далечен шут на резервата Джей Родригес и топката спря в мрежата – 1:1.

Мат Таргет се размина на сантиметри от победен гол за „светците” от пряк свободен удар и двата отбора още чакат първия си успех през новия сезон.

Кристъл Палас също стигна до домакинско 1:1 след изоставане срещу Борнемут.

Хари Артър намери Джошуа Кинг, който показа отлична ориентация и в малко пространство стреля точно в долния ляв ъгъл, за да матира Стив Манданда – 1:0 за „черешките” в 10-ата минута.

Само пет минути по-късно Палас получи дузпа, но Артур Боруц спаси удара на Йоан Кабай в левия долен ъгъл.

Чак в 93-ата минута Джейсън Пънчън центрира, а централният защитник Скот Дан намери топката с глава със страшна сила за 1:1.

Ето всички резултати и голмайстори от мачовете днес:

Тотнъм - Ливърпул 1:1
43' Джеймс Милнър 0:1
72' Дани Роуз 1:1

Уотфорд - Арсенал 1:3
9' Санти Касорла 0:1
40' Алексис Санчес 0:2
45' Месут Йозил 0:3
57' Роберто Перейра 1:3

Саутхемптън - Съндърланд 1:1
80' Джърмейн Дефоу 0:1
85' Джей Родригес 1:1

Лестър - Суонси 2:1
32' Джейми Варди 1:0
52' Уес Морган 2:0
80' Лерой Фер 2:1

Евертън - Стоук Сити 1:0
51' Шей Гивън 1:0 (автогол)

Кристъл Палас - Борнемут 1:1
11' Джошуа Кинг 0:1
90+3' Скот Дан 1:1

Челси - Бърнли 3:0
9' Еден Азар 1:0
41' Вилиян 2:0
89' Виктор Моузес 3:0

От 19:30 ч. :