Локо (Русе) свали Добруджа от върха

Двата отбора завършиха 1:1 и от това се възползва Септември 98'

Локомотив (Русе) и Добруджа 1919 завършиха наравно 1:1 в дербито от четвъртия кръг на Североизточната трета лига.

Мачът започна с равностойна игра. През първото полувреме добричлии опитаха да изненадат домакините, но многоходовите им комбинации бяха лесно разгадавани от локомотивската отбрана. В 12 мин. гостите бяха близо до гол, когато топката срещна дясната греда на русенската врата при едно разбъркване в наказателното поле.

Второто полувреме започна с вихрено начало и играта определено се пооживи. Първо, в 48 мин. топката профуча на педя над русенската врата, а в ответната атака Радомир Хараланов се оказа на чиста позиция, но би встрани. Малко по-късно Мартин Иванов също бе близо до гола.

В 62 мин. обаче, Мартин Иванов изведе „железничарите“ напред в резултата. При центриране той се оказа непокрит в малкия пеналт и разстреля от упор Радомиров за 1:0.

В 71 мин. гостите успяха да изравнят. Петър Казаков намери младия Кристиан Пешков, които се вряза в защитата на Локо (Русе) и нисък шут намери мрежата зад Сашев.

В 74 мин. новото попълнение в тима на „железничарите“ Александър Маринов, който влезе като смяна, пусна хубав пас към Радомир Хараланов, но последният би в аут.

След мача ръководството и спортно-техническият щаб на Локомотив (Русе) изказаха специалните си благодарности към всички футболисти на „железничарите“ за сърцатата игра и за пълното себераздаване на терена до последната минута. Русенци бяха изпратени от своите фенове с аплодисменти и ставане на крака след края на срещата.

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на Калиакра (Каварна). Мачът е идната събота, 10 септември, от 17:00 ч. По същото време Добруджа 1919 приема новия лидер във временното класиране Септември ’98 (Тервел).