2. Световен футбол
  3. Неймар пак герой за Бразилия, Аржентина едвам докопа точка срещу Венецуела (ВИДЕО)

Уругвай разгроми Парагвай с 4:0, а шампионът Чили не можа да бие Боливия у дома

Без голямата си звезда Лионел Меси, Аржентина с мъка се добра до 2:2 и точка при гостуването на Венецуела в световна квалификация.

Миналия четвъртък Меси се завърна за „гаучосите” с победен гол срещу Уругвай, но не игра тази нощ в Мерида заради контузия в бедрото.

Халфът на Малага Хуанпи откри с първия си гол за Венецуела в 35-ата минута. Той показа бързи крака на границата на наказателното поле, финтира Масчерано и Рохо и с левия крак завъртя в далечния ъгъл.

8 минути след паузата Саломон Рондон надигра Отаменди и върна за нападателя на Торино Жозеф Мартинес, който удвои за домакините.

Аржентинците не се предадоха и намалиха пасива си само пет минути по-късно. Нападателят на Атлетико Минейро Лукас Прато се възползва от рикошети във Веласес и Влануева, за да прати в мрежата – 2:1.

7 минути преди края Ди Мария центрира от корнер, а Отаменди от воле изравни за 2:2.

Неймар стана герой за Бразилия с победния гол за успеха с 2:1 над Колумбия у дома в Манаус, щата Амазонка.

Още във втората минута Неймар центрира от корнер и бранителят на Интер Жоао Миранда откри с глава.

В 36-ата минута Хамес Родригес центрира остро и Маркиньос си вкара автогол за 1:1. Малко преди това гол на Паулиньо бе отменен за нагла игра с ръка при пас на Неймар.

Развръзката дойде четвърт час преди края. Резервата Филипе Коутиньо намери Неймар и той с левия крак преодоля Давид Оспина за 2:1.

Шампионът на Южна Америка Чили не успя да бие Боливия у дома и се задоволи с 0:0.

Уругвай разгроми Парагвай с 4:0. Кавани вкара два гола, а по един добавиха Луис Суарес от дузпа и Кристиян Родригес.

Аржентина изпусна лидерството в класирането и вече на върха е Уругвай с 16 точки, Бразилия и аржентинците имат по 15.