Берое излъга Локомотив (ГО) и окупира третото място (ВИДЕО)

Дебютен гол на Давид Манга матира момчетата на Ангел Червенков

Локомотив (ГО) загуби минимално с 0:1 от Берое в последния мач от шестия кръг на Първа професионална лига.

Единственото попадение в срещата падна през втората част, а негов автор бе Давид Манга, който напредна мощно и навърза трима защитници на домакините, за да прати топката покрай плонжа на Банков.

След шестия кръг Локомотив (ГО) продължава да няма победа в шампионата. Берое пък е на другия полюс, като с днешната победа тима на Александър Димитров се качи на третото място.

Двубоят между Локомотив (ГО) и Берое започна изключително динамично, като още в първите минути двата отбора си размениха по една греда.

Първо в 3-ата минута след страхотен пробив на Тихомир Кънев последва и негов изстрел, като Макенджиев бе преодолян, но късметът покри Берое, след като топката се отби в страничната греда.

Малкото феновете на стадиона в Пловдив видяха нова греда само две минути по-късно. Този път шансът се усмихна на Локо (ГО), след като Милисавлевич стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби в напречната греда.

В 10-ата минута след центриране от корнер  Макенджиев увисна, но Венци Василев бе най-съобразителен и успя да изчисти.

В 25-ата минута Симеон Мечев отправи хубав удар, но Макенджиев плонжира акробатично и спаси.

В 30-ата минута Александър Колев стреля опасно с глава, но топката мина над вратата пазена от Банков.

Втората част започна с натиск на гостите от Стара Загора. Резервата Маркос Барено, който се появи в игра на почивката бе намерен в наказателното поле на Локомотив, след което последва диагонален удар, но Банков се справи и спаси.

В 55-ата минута другата резерва Давид Манга  получи на метър -два след централната част и напредна, след което проби срещу трима и стреля покрай плонжиралия Банков, за да изведе своите напред в резултата.

Оттук до края Локомотив (ГО) опита да стигне поне до равенство, но Макенджиев спаси на два пъти удари на Мечев.

Матиас Курьор дебютира за новия си клуб. В 56-ата минута атакуващия футболист се появи в игра с което се превърна в първия чужденец обличал екипа на тима.

С нищо обаче неговото влизане в игра не се отрази на Локомотив и Берое измъкна ценни три точки при днешното си гостуване.