Локо (Пд) записа първи успех у дома от началото на сезона (ВИДЕО)

"Черно-белите" се наложиха с 3:1 над Верея на "Лаута"

Локомотив (Пд) записа първа домакинска победа за новия сезон, след като се наложи на „Лаута” с 3:1 над гостуващия Верея в двубой от VII кръг на Първа лига. Мачът бе изпълнен с динамика и двата тима показаха открит и атакуващ футбол. Капитанът на „железничарите” Мартин Камбуров откри в 9-ата минута, а Момчил Цветанов изравни седем минути по-късно. След почивката Илиан Илиев вкара в игра Умарбаев, което се оказа печеливш ход за „черно-белите”. Таджикистанецът покачи на 2:1 в 53-ата, а в 90-ата асистира на Кирил Котев за крайното 3:1.

Първото полувреме премина на високи обороти, като и двата тима си размениха по един гол преди почивката.

Още в първата минута Симеон Райков напредна отдясно и нанесе силен удар, който обаче мина встрани от целта.

Верея отговори с добра атака и центриране на Илиян Йорданов, но топката избяга на Момчил Цветанов и той би от десетина метра над вратата.

„Железничарите” бяха по-дейни в първите минути и в 9-ата усилията им бяха възнаградени. Иван Горанов центрира в пеналта на Верея, Мартин Камбуров надскочи бранител и технично с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Няколко минути по-късно отново капитанът на домакините имаше възможност да вкара отново, но мерникът му изневери и стреля силно над вратата.

Голът даде импулс в играта на Локомотив, но при бърза контра в 16-ата минута гостите изравниха. Андонов матира отбраната на Локомотив с хитър пас, а Момчил Цветанов отигра технично, прехвърляйки Пиргов.

В 39-ата минута Ванчо Траянов пробва далечен изстрел, който максимално затрудни вратаря на гостите. В същата минута се получи спречкване между футболистите на терена, а Симеон Райков наплю Илия Мунин, което остана незабелязано от главния рефер.

Умарбаев влезе в игра след почивката на мястото на Дани Кики, което се оказа добър ход от страна на Илиан Илиев. Още с първото си докосване таджикистанецът успя да отбележи. В 53-ата Умарбаев пое на границата на големия пеналт, завъртя се и стреля, а топката влетя в мрежата на Караджов след рикошет в бранител и след това в Камбуров.

Играта стана по-открита след втория гол на домакините и атаките към двете врати зачестиха.

Ванчо Траянов пробва рефлекса на Караджов в 69-ата, но вратарят спаси, а Сукуна в 72-ата шутира опасно близо до страничния стълб.

Карагарен имаше златна възможност да сложи точка на спора в 76-ата минута, но би слабо. Зафиров пробва да върне към вратаря, но подаде на Карагарен, той опита техничен прехвърлящ удар, но Караджов улови с лекота.

В 90-ата минута Умарбаев центрира отдясно, Кирил Котев засече с глава и оформи крайното 3:1.