Варан се разходи по пистата, а Розберг спечели последната тренировка в Сингапур

Хамилтън пак имаше проблеми и остана едва осми, Верстапен много близо до лидера

Пилотът на Мерцедес Нико Розберг (Германия) даде най-добро време в последната свободна тренировка преди неделното състезание за Гран При на Сингапур във Формула 1. Розберг постигна най-бърза обиколка от 1:44.352 минута по 5.065-километровото трасе, над което минава живописен път, от който минаващите жители на града могат да се насладят на пистата от високо.

Люис Хамилтън пак имаше проблеми и не успя да спре на седмия завой, загуби време и финишира едва осми. Макс Верстапен пък остана само на 0.059 секунди от лидера Розберг.

Кими Райконен остана трети, но на над половин секунда зад Розберг и само на 0.043 пред втория Ред Бул на Даниел Рикардо.

По време на една от бързите обиколки на Макс Верстапен голям варан реши да се разходи по трасето и младият холандец съобщи на екипа си по тийм радиото за влечугото, излязло на разходка.