Атлетико с блицкрийг срещу Хихон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мадридчани излязоха на третото място на точка зад Барса и Реал

Атлетико Мадрид спечели без проблем домакинството си на Спортинг Хихон от четвъртия кръг в Ла Лига. „Дюшекчиите“ решиха мача още до 5-та минута с два гола, а след това добавиха още три до края на мача, за да триумфират с 5:0.

Преди да са изминали и две минути игра, Антоан Гризман откри резултата на Висенте Калдерон, след като защитата на гостите действа неориентирано при изчистена топка от Ян Облак.

Французинът получи кълбото от новото попълнение Кевин Гамейро и без проблем преодоля вратаря.

Само три минути по-късно именно Гамейро удвои прдеднината на Атлетико. Фелипе Луиш го намери с пас в наказателното поле и нападателят стреля прекрасно с фалц в далечния ъгъл на Хихон.

В 31-та минута отново Гризман беше в прегръдките на своите съотборници. Той получи топката необезпокояван малко преди наказателното поле и подготви удар, които се оказа неспасяем за стража на гостите. Топката влетя в горния ляв ъгъл и направи резултата класически.

В 69-та минута французинът бе заменен от Фернандо Торес и испанецът не чака дълго, за да запише името си сред голмайсторите. Три минути след стъпването си в игра, Ел Ниньо беше намерен перфектно от Анхел Корея, като за нападателя остана най-лесното – да вкара от непосредствена близост.

В самия край на срещата отново Торес бе точен след прекрасно изпълнена дузпа.

По този начин Атлетико спечели нови три точки, които ги изпращат на третата позиция с актив от 8 пункта – на 1 точка разлика с Барселона и Реал Мадрид.