Лестър се разправи с Бърнли, Слимани с два гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите стигнаха до втората си победа за сезона

Лестър победи с 3:0 Бърнли като домакин в мач от петия кръг на Английската Висша лига.

Новото попълнение на "лисиците" Ислам Слимани започна по най-добрия начин престоя си в Англия, отбелязвайки днес два гола.

През целия мач шампионите доминираха над съперника си, но едва в продължението на първата част Слимани откри резултата.

Фукс центрира перфектно от пряк свободен удар и "сложи" топката на главата на нападателя, който без проблем откри резултата.

Само три минути след почивката, Слимани отбеляза и второто си попадение. Риад Марез проби в типичния си стил в наказателното поле, пусна остър пас към вратата, Джейми Варди вдигна топката с пета, а от въздуха алжирецът отново бе точен с глава.

Третото попадение за домакините се оказа автогол на Бен Мий, който засече кълбото в собствената си врата при опит да избие центриране на Марез.

Победата за Лестър е втора през сезона за тях и те събраха общо 7 точки за класирането, които ги извеждат до 9-то място. Бърнли пък паднаха до 15-та позиция със своите 4 точки.