2. - Англия
  3. Хари Кейн прати Тотнъм в тройката с победен гол срещу Съндърланд

Хари Кейн прати Тотнъм в тройката с победен гол срещу Съндърланд

"Черните котки" загубиха за 14-и пореден път на "Уайт Харт Лейн" в първенството

Тотнъм победи опашкаря Съндърланд с 1:0 при завръщането си на „Уайт Харт Лейн” и се настани на трето място в класирането на Висшата лига след петия кръг. Победният гол бе дело на Хари Кейн през втората част, негов втори за сезона.

Загубата беше 14-а поредна за Съндърланд като гост на Тотнъм на този стадион в елита.

„Шпорите” натиснаха след първия сигнал, разочаровани след поражението в Лондон от Монако в Шампионска лига. Още до 15-ата минута на младия страж на „Черните котки” Джордан Пикфорд му се наложи да прави 3-4 спасявания при шансове за Хари Кейн и Тоби Алдервайрелд.

Пикфорд беше преодолян в 39-ата минута, ала ниският изстрел на Хьон мин Сон срещна гредата.

При цялото си надмощие лондончани можеха да изостават на почивката, защото Аднан Янузай подмина Ерик Дайър и подаде на Стивън Пиенаар, който стреля отблизо, но Кайл Уокър успя да изчисти от голлинията.

Вратарят на Съндърланд започна отлично и втората част, като успя да избие хубаво центриране на Муса Сисоко на втора греда, където дебнеше Деле Али. Дембеле дриблира между трима и пусна за Сон, който шутира от външната страна на мрежата.

Точно преди да изтече час игра гостите платиха скъпо за колеблива игра в защита на Папи Джилободжи. Уокър центрира отдясно, Деле Али надскочи двама, за да свали пред вратата, бившият защитник на Челси Джилободжи се чуди цяла вечност и така и не изчисти, което позволи на Хари Кейн отблизо да се разпише.

Мачът стана по-двуостър след гола. Дефоу не успя да засече центриране на Уотмор, а Пикфорд предотврати втори гол и спаси удар на Али към долния десен ъгъл.

Удар на Ламела рикошира от Джилободжи и мина на сантиметри встрани.

В края отчаянието на Съндърланд доведе до втори жълт картон за Янузай, който влезе опасно в краката на Дейвис и крилото под наем от Манчестър Юнайтед не довърши мача.

Тотнъм е трети в класирането с 11 точки, а Съндърланд остава само с точка и дели последната и предпоследна позиция със Стоук Сити.

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)