Юве отчая Емполи с 3 гола за 5 минути (ВИДЕО)

Аржентинците Дибала и Игуаин носят шеста победа на шампионите в Италия

Италианският шампион Ювентус спечели с 3:0 визитата си на Емполи от седмия кръг на Серия „А”.

Точни за „бианконерите” бяха аржентинците Пауло Дибала и Гонзало Игуаин, разписал се на два пъти, а трите попадения паднаха в рамките само на пет минути.

Иначе гостите започнаха по-активно срещата и още в деветата минута Сами Кедира разтресе гредата, а после Дибала накара вратаря на домакините да показва класа.

Полският страж на Емполи се намеси решително още няколко пъти, за да запази нулевото реми до почивката.

След нея обаче логичното се случи и Юве реши мача, макар че първо попадение на Игуаин бе отменено заради засада.

В 65-ата минута Дибала откри резултата с мощен изстрел, а само три по-късно Игуаин напредна през центура и прати топката в долния десен ъгъл – 2:0.

Почти веднага след това той се възползва от грешка на Дзамбели и оформи класическото 3:0, след като преди това финтира вратаря.

Така, след шестия си успех от началото на сезона Ювентус има аванс на върха в класирането от четири точки пред втория Наполи. Отборът от Неапол обаче е с мач по-малко.

Емполи инкасира пето поражение през кампанията и заема предпоследното 19-о място в подреждането.