Четири отбора с по четири точки в група „D” (ВИДЕО)

Уелс и Австрия с 2:2 във Виена, Сърбия с класика в Молдова

Четири отбора събраха актив от точно четири точки след първите две срещи от група „D” на световните квалификации.

Това стана факт, след като Австрия и Уелс завършиха 2:2 във Виена, а Сърбия и Ирландия се поздравиха с победи.

Островитяните надвиха вкъщи Грузия с минималното 1:0. Точен в Дъблин бе Шеймъс Колман в 56-ата минута, докато „плавите” биха Молдова с класическото 3:0 като гости след попадения на Филип Костич (’19), Бране Иванович (’37) и Душан Тадич (’59). Последният се отличи и с две асистенции.

Най-резултатната среща от групата, играна тази нощ, се проведе в Австрия, където Марко Арнаутович на два пъти изравняваше резултата, за да се стигне до крайното 2:2. Джо Алън откри с хубав гол в 22-ата минута, ала шест по-късно крилото на Стоук Сити възстанови статуквото.

Точно преди паузата Кевин Ваймър си вкара автогол, но в веднага след нея Арнаутович (’48) фиксира крайното 2:2.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ, РЕПОРТАЖИ И КЛАСИРАНИЯ В ГРУПИТЕ ВИЖТЕ ТУК.