Роналдо и компания разбиха Фарьорите, но останаха втори в групата (ВИДЕО)

Швейцария е с пълен актив след три мача и води класирането

Португалия победи с 6:0 като гост един от аутсайдерите в своята група Фарьорските острови. В 37-та минута Андре Силва оформи своя хеттрик, след като преди това реализира в 12-та и 22-та, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на домакините.

Четвъртото попадение в срещата бе дело на Кристиано Роналдо в 65-та минута. В първата минута от продълженията, Жоао Моутиньо също записа името си сред голмайсторите, а две минути по-късно Жоао Кансело оформи крайния резултат. През цялата среща „мореплавателите“ не играха с пълния си потенциал, но това беше достатъчно за категоричната им победа.

Швейцария постигна трета поредна победа и запази лидерската си позиция в група B. Фабиан Шар в 19-та минута беше пъреият точен за „часовникарите“ от дузпа, а в 77-та Адмери удвои с глава. В самия край Александре Мартинез върна едно попадение и внесе малко напрежение в редиците на Швейцария. След мач на една врата, гостите със сигурност съжаляват, че не постигнаха по-изразителна победа при 76% притежание на топката от тяхна страна.

Унгария победи удобно с 2:0 Латвия като гост и излезе на третото място зад Швейцария и Португалия. В равностоен мач, 10-та минута бе моментът, в който Адам Гюрско отрки резултата в полза на "маджарите" с бомбен шут, след като бе намерен непокрит на точката за изпълнение на дузпа. В 77-та минута Адам Сцалай успокои играта с втори гол, който реши спора.

Така Швейцария остана начело в групата след пълен актив - девет точки от три мача. Зад тях са Португалия с шест и Унгария с четири. Единствени Андора все още нямат спечелена точка и са последни.