2. Тенис
  3. Джокович се завърна с 39-а победа в Азия от последните си 40 мача и чака Гришо

Джокович се завърна с 39-а победа в Азия от последните си 40 мача и чака Гришо

Джокера набързо отказа Фонини в Шанхай

Новак Джокович постигна 39-ата си победа в последните си 40 мача в Азия след успех с 6-3, 6-3 над Фабио Фонини в първия си мач на Мастърса в Шанхай. Световният номер 1 оползотвори четири от петте си възможности за пробив, докато Фонини направи седем двойни грешки и улесни задачата му. Общият му баланс в Шанхай е 25 победи и три загуби

Следващият му съперник в трети кръг ще бъде победителят от мача между Григор Димитров и Вашек Поспишил.

Сърбинът не беше играл официален мач от точно месец след финала на
US Open. Джокера не можа да защитава титлата в Пекин миналата седмица заради контузия в лакътя.

В първия сет Джокович проби още на старта, за да поведе с 2:0 гейма и затвори първата част след само 37 минути игра.

„Бях доволен от самото си завръщане на корта, имайки предвид, че пропуснах турнира в Пекин, където планирах да играя. Имам страхотни спомени и успехи от този турнир, на този корт”, каза Джокович след мача, цитиран от сайта на