Борусия и Херта не се победиха в мач с два гола и два червени картона (ВИДЕО)

Обамеянг пропусна дузпа, Байерн остава лидер

Борусия (Дортмунд) и Херта (Берлин) откриха седмия кръг в Бундеслигата с равенство 1:1 на „Сигнал Идуна Парк”.

Звездата на домакините Пиер-Емерик Обамеянг пропусна дузпа, а в края арбитърът показа два червени картона, изгонвайки по един играч от двата отбора.

Преди почивката попадения не паднаха и като цяло всичко по-интересно се случи след паузата.

В 50-ата минута гостите от Берлин откриха резултата след гол на Валентин Щокер, разписал се след чудесен пас с пета от Ведад Ибишевич.

Борусия отговори с удар в гредата на Пиер-Емерик Обамеянг в 66-ата минута, но при положението бе маркирана засада.

Десет минути по-късно бе отсъдена спорна дузпа за Борусия след удар на Кагава в ръката на Харагучи, макар преди това самият японец също да игра с ръка при овладяването на топката.

Ударът на Обамеянг от бялата точка обаче бе отразен и справедливостта възтържествува.

В 80-ата минута Обамеянг се реваншира за пропуска си, след като засече пас на лятната покупка Усман Дембеле.

Малко преди края именно последният бе ударен от бразилеца Алън и нервите взеха връх, тъй като Емре Мор се нахвърли на капитана на Херта и го събори, за което беше изгонен.

В 90-ата голмайсторът за Херта Щокер влезе остро срещу играч на Борусия и получи директен червен картон.

След ремито двата тима запазиха мястото си в тройката. Херта на второ място с 14 точки, като има с една повече от Борусия и с две по-малко от лидера Байерн, който е и с мач по-малко.